• PREMJERA: Klounados spektaklis „5 sekundės šlovės“ 40 min.

  Vaikams nuo 4 m.

  Spektaklio centre – itin svarbi kitoniškumo ir tolerancijos tema, besiskleidžianti per fizinę komediją, žaidimą ir paradoksą. Vaikai kviečiami patirti savo unikalumo galią bei privalumus, juo didžiuotis, o čia pat – empatiškai ir su pagarba priimti kitą.

  Ko gero, kiekvienam bent kartą teko nejaukiai pasijausti prieš savo draugus, senelius ar kitus žmones skaitant eilėraštį, dainuojant dainą arba pasakojant istoriją. Kartais aplanko toks didelis jaudulys, kad belieka treptelėti koja ir sakyti – „Aš negaliuuu, aš nenoriuuu, aš nieko nemokuuu!“.    

  Klounių dueto Ži ir Pau pasirodymas – kaip tik tiems, ką bent sykį yra apnikęs toks jausmas. Šioje įtraukiančioje istorijoje Ži ir Pau padės suprasti, kad nerimauti nėra ko: visi esame unikalūs tokie, kokie esame. Kažkas gali dainuoti, kažkas – šokti, kažkas – stovėti ant galvos, o kažkas – nuveikti kitą dalyką, visai nepanašu į nė vieną iš šių. Visa tai yra verta penkių sekundžių šlovės, o tikras draugas visada paduos ranką, kad drąsiai užliptum ant savo scenos. Juk tu esi visiškai pakankamas ir ypatingas toks, koks esi! 

  Gyva, jautri ir išraiškinga klounados forma pasakojama istorija gilias ir reikšmingas temas liečia su atvirumu ir lengvumu, naudojant fizinio teatro elementus, akrobatiką, magiją ir betarpišką bendravimą su publika.

  Apie ką kalbėsime?      


  – Apie unikalumą ir kitoniškumą. Dažnai, supratę, kad esame kitokie nei visi (aukštesni, žemesni, greitesni ar lėtesni, garbanoti ar tiesiaplaukiai), mes norime pasikeisti, susitapatinti, kad tik niekas nepastebėtų mūsų skirtumų ir pamirštame, kad mūsų kitoniškumas gali būti vertybė. Spektaklio veikėjai supranta, kad tik išdrįsęs įgalinti savo ypatumus žmogus tampa pačia geriausia savo versija. Būtent šią žinutę kviesime išsinešti spektaklio žiūrovus!          

  – Apie empatiją ir pagarbą kitam. Spektaklyje įtaigiai pateikiami galimi žmonių skirtumai, atskleidžiama kitoniškumo galia ir privalumai, tokiu būdu skatinant ne vien pasididžiavimą savo unikalumu, bet ir pagarbą bei empatiją kitiems, kurie nebūtinai yra tokie pat, kaip mes.

  Ką veiksime?   

  – Nusiausime batus. Pasiruoškite savo mylimiausias kojines – teatre „Pradžia“ batai pasilieka už salės ribų.

  – Juoksimės, plosime, o jei norėsime – verksime, tačiau netrukdysime kitiems mėgautis spektakliu šnekučiuosimės ir įspūdžiais dalinsimės jam pasibaigus.

  – Fotografuosimės ir filmuosimės ne spektaklio metu, o jam pasibaigus. Po spektaklio visus mažuosius ir jų tėvelius kviečiame drąsiai pabendrauti bei įsiamžinti su aktorėmis.

  Spektaklį dalinai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė

 • Datos ir bilietai

  2024-05-04 — 11:00 Pirkti bilietą 2024-05-04 — 12:30 Pirkti bilietą

  Idėjos autorės ir atlikėjos: Justė Liaugaudė ir Indrė Mickevičiūtė–Petrauskienė   
  Režisierius: Michal Chovanec (Čekija)    

  Dramaturgė: Miglė Remeikaitė

  Scenografija: Dalia Kiaupaitė

  Kostiumai: Erika Jankauskaitė

  Šviesų dailininkas: Matas Šimonis

  Kompozitorė: Toma Čepaitė

  Prodiuserė: Aušra Paukštytė

© 2016–2024 Teatras vaikams „Pradžia”

Kontaktai

+370 637 66 367

info@teatrasvaikams.lt

Adresas

Verkių g. 31C-22, Vilnius Laisvalaikio terasa

Ogmios miestas | Outlet Parkas | D1 įėjimas (iš Lakūnų g. pusės)

Svetainės atnaujinimo projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė

Šioje svetainėje naudojami slapukai. Tęsdami naršymą, jūs automatiškai sutinkate su slapukų ir privatumo taisyklėmis.